неділя, 19 березня 2017 р.

100 річчя подій Української революції 1917-1921 років

Сьогодні, 17 березня, виповнюється рівно 100 років від початку Української революції 1917-1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті. Цей початок пов’язують зі створенням 17 березня 1917 року Української Центральної Ради (ЦР) на чолі з Михайлом Грушевським, що стало можливим завдяки поваленню в лютому того ж року самодержавства в Росії, до складу якої тоді входила більша частина території сучасної України.
Центральна Рада активно розгорнула свою діяльність. 22 березня вона звернулася з відозвою «До українського народу», в якій закликала зберігати спокій, запровадити вибори на всі урядові посади, а передусім творити нове, вільне життя. Українська Центральна Рада поступово перетворилася на справжній керівний орган національно-демократичної революції. За короткий час ЦР перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки (УНР).

Під час революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою УНР, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели свій високий потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.
Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України, яка є спадкоємицею державницьких традицій, відновлених і утверджених протягом березня 1917 – квітня 1918 рр.



понеділок, 20 лютого 2017 р.

День Святого Валентина



День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

четвер, 26 січня 2017 р.

День Соборності України

 День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.