"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього"
середа, 30 листопада 2016 р.
четвер, 10 листопада 2016 р.
9 листопада - День української писемності та мови
Дорогі українці!
Щиро вітаю Вас з Днем української писемності та мови!
Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією і відточена творчістю найталановитіших письменників.
Наша мова звучала вже у творах Нестора Літописця, „Слові о полку Ігоревім”, „Посланні Володимира Мономаха” та інших визначних пам’ятках писемності.
Довгий час нас намагалися привчити, що українська мова для «кухонного спілкування», але всупереч утискам і гонінням українське слово сьогодні набуває все більшої сили і в Україні, і в світі.
Хочу нагадати слова великої поетеси Ліни Костенко: «Жодна нація не вмирає від інфаркту. Спочатку їй відбирає мову». Бажаю Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, — воно створює індивідуальне обличчя країни і нації.
Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але, я впевнена у тому, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною свого народу, його історії і культури.
Бажаю всім українцям утверджувати рідну мову. Упевнена, цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну і українців.
9 листопада відзначається 40-річчя заснування Української Гельсінської групи
На виконання Указу Президента України П. Порошенка від 4 квітня 2016 р. №126/2016 в Ганно-Опанлинському НВК пройшли інформаційно-освітні заходи, присвячені відзначенню 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.
У 1975 р. уряди 3 держав Європи та Північної Америки, у тому числі й уряд СРСР, підписали Гельсінські угоди, що повинні були закріпити нові відносини у Європі та забезпечити виконання у кожній з них принципів демократії та прав людини. У листопаді 1976 р. українські дисиденти-правозахисники об’єдналися в Українську групу сприяння виконанню Гельсінських угод в Україні. Саме вона стала найбільшою правозахисною організацією в республіці, а в 1988 р. на її основі була утворені Українська Гельсінська спілка.
Підписатися на:
Дописи (Atom)